Informacja z dnia 20.02.2019
W bieżącym 2019 r. lista osób w ramach bezpłatnych konsultacji została zamknięta.
Istnieje możliwość zapisania na listę rezerwową.
Bezpłatne konsultacje - jąkanie i niepłynność mowy
Jesteś osobą jąkającą się lub jesteś dziecka, które mówi niepłynnie możesz skorzystać z bezpłatnych konsultacji w ramach programu "Porozmawiajmy o jąkaniu".
Podczas konsultacji prowadzonej przez doświadczonego terapeutę z zacięciem...
Jeśli jesteś osobą jąkającą się:
Jeśli jesteś rodzicem dziecka mówiącego niepłynnie:
Na pytania dotyczące bezpłatnych konsultacji
udzielamy informacji telefonicznie t. 504 097 657.
W sytuacji gdy prowadzimy konsultację nie odbieramy telefonów.
Prosimy wówczas o sms z informacją w jakiej sprawie Państwo podejmowaliście kontakt.
Oddzwonimy w przeciągu 24 godzin.
Konsultacje tylko po wcześniejszej rezerwacji terminu drogą telefoniczną lub e-mail
t. 504 097 657 - podczas rozmowy prosimy o informację, że konsultacja ma odbyć się w ramach Programu "Porozmawiajmy o jąkaniu"
e. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
dr Mieczysław Chęciek
Zmodyfikowana Psychofizjologiczna Terapia Jąkania
ul. Kubsza 31, I piętro 44-300 Wodzisław Śląski Polska
Komórka: +48 605 855 058
Stacjonarny: +48 32 415 22 23
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Rejestracja wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową
Poniedziałek - Czwartek:
17:30 - 19:30
Kompetencje zawodowe:
Ukończone Podyplomowe Studia Logopedyczne (UMCS w Lublinie),
Uzyskanie tytułu doktora nauk humanistycznych na podstawie rozprawy Realizacja jednostek mowy w jąkaniu. Podstawy kompleksowego programu diagnostyczno-terapeutycznego jąkających się (Uniwersytet Śląski w Katowicach),
III stopień specjalizacji zawodowej w zakresie logopedii (IKN w Warszawie),
Uzyskanie specjalizacji wz. neurologopedii (Ministerstwo Zdrowia w Warszawie)
Ukończone różnorodne kursy, warsztaty naukowe, szkolenia (także współpraca) w zakresie diagnozy i terapii jąkających się dzieci, młodzieży i dorosłych w kraju i za granicą pod kierunkiem m.in.:
· ks. dr. Stanisława Wilczewskiego (Instytut Fonetyczny w Katowicach),
· mgr Zofii Engiel (PZP w Wrocławiu),
· prof. dr. hab. Bogdana Adamczyka (UMCS w Lublinie),
· współpraca z prof. dr. hab. Zbigniewem Tarkowskim w ramach Polskiej Fundacji Zaburzeń Mowy w Lublinie (obecnie Fundacja „Orator“), współorganizacja (1989-1996) turnusów terapeutycznych dla osób jąkających się oraz warsztatów z zakresu terapii jąkania dla logopedów,
· prof. dr. Hugo H. Gregory’ego i Carolyn Gregory z USA (warsztaty na Uniwersytetach w Edynburgu i w Oksordzie) - kliknij, celem otwarcia,
· prof. dr. Eugene B. Coopera i Crystal Cooper z USA (warsztaty na Uniwersytetach w Oksfordzie i Monachium),
· dr Leny Rustin (Centrum Terapii Jąkania w Londynie)
Opracowania autorskie
|
Kamila Marcinowska terapeuta jąkania |
kontakt: Superwizor |
Psycholog kliniczny, dyplomowanym logopeda oraz pedagog. Pracę terapeutyczną prowadzi w oparciu o autorski psycho-logopedyczny program terapii jąkania. W pracy z osobami jąkającymi się pracuje integrując metody potwierdzone empirycznie stosowane w Polsce oraz czerpiąc z doświadczenia badaczy i praktyków zagranicznych. Posiada 25 letni staż jako osoba jąkająca się.
Konsultacje prowadzi w bezpiecznej, przyjaznej atmosferze, dbając również o to, aby wytyczony cel był realizowany w momencie gdy jest gotowość na zmianę. Dlatego dużą wagę przywiązuje do budowania podstaw oraz przekazania szerokiego spektrum dostępnych metod terapeutycznych w celu zindywidualizowania terapii.
W swojej pracy kieruje się zasadami Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa oraz Logopedy.
Kwalifikacje zawodowe:
Uczestniczyła, między innymi, w szkoleniach i warsztatach:
2022 | Terapia Biofedback Stopień I i II
2020 | Terapia dziecka z mutyzmem wybiórczym Stopień I i II
2020 | Metoda Werbo-tonalna programowanie rozwoju fonologicznego
2016 | Terapia Poznawczo-Behawioralna Dzieci i Młodzieży
2016 | Dialog Motywujący w pracy z klientem niezmotywowanym do zmiany
2016 | Jak budować więzi dziecka umieszczonego w pieczy zastępczej
2015 | Samouszkadzanie i zachowania autoagresywne u dzieci i młodzieży
2015 | Szkoła dla Rodziców i Wychowawców - warsztaty dla trenerów
2009 | Depresja jak ją poznać i zrozumieć
2009 | Neuropsychologia kliniczna
2009 | Terapia krótkoterminowa skoncentrowana na rozwiązaniach
2008 | Przeciwdziałanie przemocy interpersonalnej – rozpoznanie i strategie postępowania
2009 | Interwencja wobec osób uzależnionych od alkoholu
2009 | Przestępstwa seksualne jako przedmiot pomocy psychologicznej
2006 | Psychologia sekt
W okresie studiów uczestniczyła jako praktykantka w terapii prowadzonej przez dr. Krzysztofa Szamburskiego oraz innych specjalistów terapii jąkania w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej "TOP" .
Pod kierunkiem dr. Krzysztofa Szamburskiego napisała ocenioną bardzo dobrze pracę "Niepłynność mowy u dzieci w wieku przedszkolnym niwelowanie objawów poprzez oddziaływanie w środowisku naturalnym dziecka".
Poszerzając wiedzę i zakres terapeutyczny w pracy z osobami jąkającymi się ukończyła WARSZTATY NAUKOWO - SZKOLENIOWE – I i II STOPIEŃ
DIAGNOZA I TERAPIA JĄKANIA I INNYCH ZABURZEŃ PŁYNNOŚCI MÓWIENIA Z UWZGLĘDNIENIEM KONSEKWENTNEJ WSPÓŁPRACY Z RODZINĄ prowadzone przez dr. Mieczysława Chęćka.
Obecnie uczestniczy w Certyfikowanym Szkoleniu Psychoanalitycznym w Instytucie Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal.
Grzegorz Chmielewski
T. 609 918 388
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
20-013 Lublin, ul. Narutowicza 74a, Fundacja “Powiemy To”
Psycholog, logopeda-neurologopeda, balbutolog i pedagog-oligofrenopedag. Od 10 lat specjalizuje się w terapii osób z zaburzeniami płynności w mowie. W pracy integruje podejście psychologiczne i logopedyczne. Obok szerokiego wykształcenia posiada bogate doświadczenie zawodowe w placówkach oświatowych, placówkach pomocy społecznej i organizacjach pozarządowych.
W styczniu 2016 roku w Lublinie powołałł Fundację “Powiemy To”, w której angażuje się w działania na rzecz osób z zaburzeniami płynności w mowie: min. poprzez realizowanie projektów kierowanych do rodzin oraz prowadzenie diagnozy i terapii z dziećmi i dorosłymi. Zalicza się do grona specjalistów, którzy doświadczyli w swoim życiu trudności związanym z niepłynnością w mowie.
Jego doświadczenie zawodowe poparte jest kompleksowym wykształceniem i profesjonalnym przygotowaniem: ukończył jednolite studia magisterskie z psychologi, studia magisterskie z pedagogiki, studia podyplomowe z logopedii, studia podyplomowe z neurologopedii z balbutologią, studia podyplomowe z wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki. Ma za sobą wiele kursów, szkoleń, warsztatów: min. u Petera Schneidera (Niemcy), u Jane Harley (Anglia), u prof. Katarzyny Węsierskiej, u Lucyny Jankowskiej – Szafarskiej i dr Jagody Tuchowskiej, w sierpniu 2018 roku planuje udział w szkoleniu u prof. Kurta Eggersa (Belgia, Finlandia).
Współpracuje z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Osób Jąkających się Ostoja, oraz ze Stowarzyszeniem Synergia.
Strona 1 z 4